pa藕dziernik 2022
P W C P S N
馃И Program聽 #LaboratoriaPrzyszlosci w naszej szkole! 馃И
@LaboratoriaPrzyszlosci
W latach 2022/2027 w naszej Szkole b臋dzie realizowany program #LaboratoriaPrzysz艂o艣ci – og贸lnopolski projekt wspieraj膮cy edukacj臋 opart膮 na kompetencjach przysz艂o艣ci z tzw. kierunk贸w STEAM (nauka, technologia, in偶ynieria, sztuka oraz matematyka). Celem projektu jest zapewnienie dost臋pu do nowoczesnych technologii, wyr贸wnanie szans uczni贸w w ca艂ej Polsce, oraz dostarczenie mechanizm贸w umo偶liwiaj膮cych wsp贸艂prac臋 pomi臋dzy szko艂ami. Laboratoria Przysz艂o艣ci to rz膮dowa inicjatywa finansowana z Funduszu Przeciwdzia艂ania COVID-19 i realizuj膮ca jeden z postulat贸w 鈥濸olskiego 艁adu鈥. W jej ramach szko艂y podstawowe w ca艂ej Polsce otrzymaj膮 艣rodki na zakup wyposa偶enia s艂u偶膮cego uczniom do rozwijania kompetencji takich jak wsp贸艂praca, kreatywno艣膰, zdolno艣膰 rozwi膮zywania problem贸w czy obycie z nowymi technologiami.
聽 聽 聽 聽 Nasza Szko艂a w ramach tego programu otrzyma艂a wsparcie finansowe na zakup sprz臋tu technicznego w wysoko艣ci 60 000 z艂otych. Z tych 艣rodk贸w zakupiono wyposa偶enie podstawowe: drukark臋 3D z akcesoriami, mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, p艂ytkami prototypowymi, sprz臋t do nagra艅 dla nauki prezentacji swoich osi膮gni臋膰 (aparat fotograficzny, o艣wietlenie, mikrofony oraz stacje lutownicze (do mikrokontroler贸w). Ponadto w ramach wyposa偶enia dodatkowego zakupiono pomoce dydaktyczne do edukacji wczesnoszkolnej, matematyki, plastyki, projekty STEM do biologii, chemii, fizyki i geografii, zestawy do programowania i robotyki, jak r贸wnie偶 w trosce o nasze 艣rodowisko zakupiono 2 zestawy pojemnik贸w do segregacji odpad贸w.
聽 聽 聽 聽Mamy nadziej臋, 偶e zakup tego wyposa偶enia pomo偶e w kszta艂towaniu i rozwijaniu umiej臋tno艣ci manualnych i technicznych, umiej臋tno艣ci samodzielnego i krytycznego my艣lenia, zdolno艣ci my艣lenia matematycznego oraz umiej臋tno艣ci w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i in偶ynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak r贸wnie偶 pracy zespo艂owej, dobrej organizacji i dbania o porz膮dek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w 偶yciu codziennym.