Dzienne Archiwa: 6 maja 2020

Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji

KARTKA DLA MEDYKA.

Przygotowane prace są plastyczną formą podziękowania za trud i wysiłek włożony w opiekę nad chorymi na koronawirusa.
Wspólnie jako społeczność szkolna chcemy pokazać, że widzimy i doceniamy pracę oraz starania wszystkich pracowników służb medycznych: lekarzy, pielęgniarek, laborantów i  tych którzy czuwają nad naszym zdrowiem i bezpieczeństwem w tym trudnym dla nas wszystkim czasie.
Mam nadzieję, że wykonane prace sprawią wiele radości wszystkim tym, którzy                                     czasami mają wątpliwości czy warto.
 Dla nas jesteście PRAWDZIWYMI BOHATERAMI.
Szczególne podziękowania dla uczniów i wychowawców,
 którzy przyłączyli się do akcji BRAWO WY
Martyna klasa 6Martyna klasa 6   Michał klasa 2                                                                               Michał klasa 2
Patryk klasa 6                                                                              Patryk klasa 6

Maciek klasa 6

Szymon klasa 3

Sebastian klasa 2 Sebastian klasa 2
Julia Banaszek
pedagog szkolny

Świetlica dn. 06.05.2020

Temat: Jak zrobić Pana Gniotka?

Do wykonania Gniotka potrzebujecie: balon, butelkę 500 ml, mąkę ziemniaczaną lub ryż, lejek, słomkę lub wykałaczkę, włóczkę do zrobienia fryzury oraz czarny marker.

Na początku wsypujemy mąkę do wysokości ½ butelki najlepiej robić to przez lejek poruszając w środku słomką lub wykałaczką, aby przesypywało się bez zastojów.

Następnie dmuchamy balon skręcamy go i zakładamy na butelkę.

Teraz wystarczy butelkę obrócić w taki sposób, aby mąka przesypała się do nadmuchanego balona.

Czemu mąki nie wsypujemy bezpośrednio do balona? Odpowiedź jest prosta:
Do nie nadmuchanego balona nie zmieścimy tyle mąki co do nadmuchanego i zamiast gniotka wyjdzie nam „flak”.

Wypełniony mąką balon ściągamy z butelki, spuszczamy powoli powietrze, zawiązujemy go
i zabieramy się za dekorowanie. Na czubku głowy przywiązujemy włóczkę i rysujemy markerem buzię. Nasza  zabawka jest gotowa!  M. Kopaszewska

gniotek