Grudzień 2020
« paź   sty »

Dzienne Archiwa: 8 grudnia 2020

04.12.2020

Witajcie moi drodzy. Zapewne pamiętacie, że w niedzielę Mikołajki! Każdy z Was liczy na jakiś drobiazg od Mikołaja. Moja dzisiejsza propozycja jest taka: sami wykonajcie figurkę Mikołaja
z modeliny, a jak już zrobicie i połączycie wszystkie elementy jak na zdjęciach, wasza figurka może stać się prezentem dla bliskiej osoby!

Pamiętajcie, że utwardzanie modeliny w piecyku może wykonać tylko osoba dorosła.

Udanej zabawy!

mik1

03.12.2020

Jutro święto górników – Barbórka! Kiedyś obchodzone bardzo uroczyście, dzisiaj trochę zapomniane. Górnicy pracują bardzo ciężko pod ziemią. W niebezpiecznych warunkach wydobywają węgiel. Kiedy wyjeżdżają windą na powierzchnię są bardzo ubrudzeni i zmęczeni.

W dniu swojego święta zakładają galowe mundury ze strojnymi czapkami i bawią się przy dźwiękach górniczych orkiestr. Wy też możecie wykonać miniaturę takiej czapki z połówki rolki po papierze toaletowym. Na ilustracji zobaczycie jak wygląda takie nakrycie głowy. Mam nadzieję, że dzięki Waszej pomysłowości powstaną strojne, galowe czapy.

Powodzenia!
barbM. Kopaszewska

02.12.2020

Wprawdzie mamy już grudzień, ale śniegu jak na lekarstwo. Jeżeli macie ochotę zróbcie sobie „bitwę na śnieżki” na podwórku. Wykorzystajcie po kilka gazetowych kulek i rzucajcie nimi w siebie, albo do celu np. plastikowego wiaderka. Możecie liczyć punkty za dobre trafienia, a po zakończonej zabawie posprzątajcie „śnieżne”  kule, żeby rodzice się nie denerwowali.

Dobrej zabawy!

30.11.2020
Witajcie Kochani, po dłużej przerwie.
Chociaż nie korzystamy ze świetlicy w szkole, to mimo wszystko możemy się dobrze bawić. Ponieważ 30 listopada przypadają Andrzejki, proponuję wspólną zabawę we wróżby z domownikami. Możecie pobawić się w wędrujące buty ustawiając je kolejno jeden za drugim (oczywiście kilka osób). Który but po przestawieniu będzie pierwszy przy drzwiach, ta osoba pierwsza się ożeni, lub wyjdzie za mąż. Możecie również na serduszku napisać dużo imion damskich i męskich. Przebijając serduszko po odwrotnej stronie szpilką możecie wcelować w imię przyszłej żony, lub męża. Jeżeli chodzi o lanie wosku, może to zrobić WYŁĄCZNIE osoba dorosła.
Dobrej zabawy!