Grudzień 2020

Dzienne Archiwa: 17 grudnia 2020

18.12.2020

Witajcie!

Czy wiecie, że z gazety można zrobić Aniołka na choinkę? Poza tym recyklingowe ozdoby są modne
i ekologiczne. Wystarczy uciąć dwa paski z gazety, złożyć je bardzo „gęsto” w harmonijkę, mocno związać ze sobą na 1/3 wysokości. Dłuższe końce będą sukienką, a krótsze skrzydełkami. Na koniec doklejcie główkę np. z maleńkiej bombki lub filcowej kulki, dowiążcie nitkę do powieszenia ozdoby na choince i gotowe!

anioł

17.12.2020

Witajcie!

Dziś zajmujemy się papierowym talerzykiem. Jak wiecie, najczęściej używamy go w czasie grillowania, ale zimą możemy wykorzystać do zrobienia bałwana. Jest to tym bardziej wskazane, że śniegu raczej nie możemy się spodziewać. Na zdjęciach poniżej zobaczycie dwie możliwości wykonania bałwanka właśnie z talerzyków. Spróbujcie swoich możliwości. Wasze prace mogą stać się miłym akcentem dekoracyjnym.

Powodzenia!

bał1 bał2

16.12.2020

Witajcie!

Zaproponuję Wam dziś zabawę w „Trójskok”. Spróbujcie namówić do zabawy kogoś z rodziny, bo jak wiadomo w pojedynkę nie da się rywalizować. Narysujcie na podwórku linię startu. Na sygnał jednocześnie wykonajcie skok z miejsca (bez rozbiegu). Czynność powtórzcie dwukrotnie. Wygrywa osoba, która pokona większą odległość w „trójskoku”. Dla osób lubiących zabawy ruchowe proponuję „Pięcioskok”, a nawet „Dziesięcioskok”!

Dobrej zabawy!

15.12.2020

Witajcie!

Spróbujemy wykonać ozdobę choinkową z rolek po papierze toaletowym. Pierwszą czynnością będzie pomalowanie rolek na wybrany przez siebie kolor. Kiedy rolki wyschną (myślę, że wystarczą dwie) tniemy je na krążki szerokości ok. 0,5-1 cm. Ważne żebyście obrali jeden wymiar – albo grubsze, albo cieńsze. W czasie przecinania krążki nam się trochę „spłaszczą” i bardzo dobrze, bo będziemy je sklejać ze sobą po 6, najlepiej klejem „czarodziejem”. Żeby klejone elementy się połączyły możemy na chwilę ścisnąć je spinaczami do bielizny. Powstałe dekoracje ozdabiamy cekinami, brokatem…
i gotowe!

Dobrej zabawy!

ozdoby

14.12.2020

Witajcie!

Proponuję Wam zabawę słowną, podobną do zabawy plastycznej z ubiegłego tygodnia („Spacer
z rysowaniem”). Będziecie tworzyć opowiadanie w parach. Każda osoba pisze dwa zdania swojego opowiadania na dowolny temat i podaje do osoby siedzącej po przeciwnej stronie stołu. Teraz dopisujecie dwa zdania do opowiadania koleżanki lub kolegi i znowu zamieniacie się kartkami. Kiedy uznacie, że Wasze opowiadania są gotowe, możecie je głośno przeczytać, a nawet wykonać do nich ilustrację.

Miłego tworzenia.

M.Kopaszewska

„Razem na święta”- akcja MEN
Drodzy uczniowie!
Gorąco Was zachęcamy do wzięcia udziału w akcji MEN „Razem na święta”! Celem tego przedsięwzięcia jest budowanie poczucia wspólnoty z innymi ludźmi, a także kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.
Kochani, wiemy, że często angażujecie się w różne akcje charytatywne. Należy te wspaniałe inicjatywy wzmocnić, szczególnie teraz, w tym wyjątkowym przedświątecznym okresie.
Każdy z Was może przygotować kartkę świąteczną z życzeniami. Mogą to być własnoręcznie wykonane karty, według własnego pomysłu, ale mogą to być również gotowe, zakupione kartki, w których umieścicie piękne życzenia.
Przygotowane przez Was prace, zostaną przekazane pacjentom przebywającym w Szpitalu Powiatowym w Sochaczewie, podczas Świąt Bożego Narodzenia.
Sprawmy, aby ludzie, którzy nie mogą wrócić do domu na Święta nie czuli się samotni, aby zagościł uśmiech na ich twarzach, a nawet łza wzruszenia.
Kartki będzie można zostawić w specjalnie przygotowanych pudłach świątecznych w szkole do godziny 16.00 (kącik rodzica) lub w sklepie spożywczym. Zbiórka trwa do poniedziałku do 21.12.2020r.
❤❤❤️Czekamy z niecierpliwością na dar Waszego serca❤❤❤
IMG_20201215_230553 IMG_20201215_230538 IMG_20201215_230517 IMG_20201215_230535 Święta