Dzienne Archiwa: 9 kwietnia 2021

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Jest to największe ekologiczne święto, obchodzone od 1970r. na całym świecie, obecnie w 192 krajach.

To doskonała okazja, by zwrócić uwagę na kwestie ochrony środowiska naturalnego, w tym promowanie zachowań proekologicznych i uświadomienie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

Regulamin szkolnych konkursów z okazji Dnia Ziemi

Konkursy są przewidziane dla uczniów oddziału przedszkolnego i klas I-III.

1. Przedmiot konkursów
    • Konkurs plastyczny – ,,Ziemia- jest tylko jedna”( Format A-4 lub A-3, technika dowolna);
    • Konkurs poetycki – wiersz promujący ochronę środowiska;
    • Konkurs techniczny-,, Ze starego coś nowego”- wykonanie zabawki z wykorzystaniem odpadków, np. plastikowe butelki, guziki, kartony, rolki po papierze, sznureczki itp.;

II. Założenia konkursów

1. Celem konkursów jest kształtowanie przyjaznych postaw wobec środowiska.
  2. Uświadomienie problemów związanych z zanieczyszczeniami środowiska.
  3. Uwrażliwienie na piękno przyrody.
  4. Rozwijanie wyobraźni i kreatywności.

III. Wymagania techniczne i termin składania prac

1. Plakat- format A-4 lub A-3, technika dowolna.
  2. Zabawka ma być wykonana ze starych, niepotrzebnych rzeczy( butelki plastikowe, kartony, pudełka, sznureczki, guziki, rolki po papierze itp.).
  3. Prace należy przynieść do szkoły do 30.04 2021.

Czekają atrakcyjne nagrody

1. Każda praca powinna być opisana imieniem, nazwiskiem i klasą.

Ocena prac konkursowych

1. Roztrzygnięcie konkursu dokona Komisja Konkursowa.
  2. Podczas oceny prac, brane będą pod uwagę pomysłowość i kreatywność.

Organizator, M. Kalużna

09.04.2021r.

Witajcie!

Dzisiejsza zabawa ruchowa nosi nazwę ,,zbędne kule” i sugeruję, aby ze względu na rozmach przedsięwzięcia odbyła się na świeżym powietrzu.

Dwie osoby oddzielone linią stają naprzeciw siebie (można również rywalizować w drużynach wieloosobowych). Każdy uczestnik ma po 5 -6 kul z gazety. Na sygnał przerzucają kule na pole przeciwnika, który odrzuca je jak najszybciej na drugą stronę. Co pewien czas sędzia przerywa grę i liczy punkty. Punkty otrzymuje osoba, która w momencie przerwania gry miała na swoim polu mniej gazetowych kul. Zabawę można powtórzyć kilkakrotnie i zsumować punktację.

Pamiętajcie o tym, że po zakończonej zabawie wasze ,,piłki” powinny zostać sprzątnięte, aby nie zaśmiecały podwórka.

Niech moc będzie z wami! M. Kopaszewska

08.04.2021r.

Witajcie!

Zajęć ruchowych ciąg dalszy.

Dzisiaj zachęćcie rodzeństwo, tatę, mamę do ,,przeprawy przez rzekę”.

Wyznaczcie sobie linię startu i w odległości kilku metrów od niej linię mety. Osoby biorące udział w zabawie ustawiają się na linii startu z dwiema gazetami w dłoni – każdy uczestnik (to będą wasze głazy, po których suchą stopą pokonacie rzekę). Na sygnał, każdy zawodnik kładzie jedną gazetę na podłodze i wchodzi na nią obunóż. Następnie układa z przodu drugą gazetę i przechodzi na nią, zabierając jednocześnie pierwszą. Wygrywa osoba,  która przechodząc z gazety na gazetę, pierwsza pokona wyznaczoną odległość.

Dobrej zabawy! M. Kopaszewska