październik 2021

Dzienne Archiwa: 30 października 2021

Drodzy Uczniowie, Rodzice!

Ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu fotograficznego „Moje najpiękniejsze wakacyjne wspomnienie”. Wpłynęły do nas Wasze najwspanialsze i najcenniejsze chwile, których doświadczyliście podczas swoich wakacji. Najpiękniejsze co mogliście zrobić, to właśnie uchwycić te momenty i uwiecznić je na pamiątkowej fotografii…

I miejsce: Wojciech Parol, klasa IV

II miejsce: Aleksandra Kuran, klasa I

Patrycja Stępniak, klasa I

Sebastian Zdanowski, klasa IV

Kamil Ziąbski, klasa VIII

III miejsce: Katarzyna Antolak, klasa V

Dziękujemy, że spoglądając na Wasze konkursowe prace, otrzymaliśmy namiastkę tych wszystkich niezwykłych wspomnień.

psycholog i pedagog szkolny

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom dzieci w naszej Świetlicy Szkolnej p. Agnieszka Podbielska prowadzi zajęcia szachowe. Podczas nich dzieci poznają podstawy i taktykę gry w szachy, a także ćwiczą własny sposób myślenia. W zajęciach biorą udział uczniowie zarówno znający grę w szachy, jak i tacy, którzy chcą się jej nauczyć i poznać jej zasady.

W dobie Internetu, telefonów komórkowych i wirtualnego spędzania czasu ze znajomymi, gra w szachy daje uczniom możliwość rzeczywistego spotkania z rówieśnikami oraz rozwijania swoich zainteresowań. W zajęciach kółka biorą udział uczniowie zarówno znający grę w szachy, jak i tacy, którzy chcieli się jej nauczyć i poznać jej zasady. Uczestnicy podczas zajęć poznają grę w szachy poprzez rozwiązywanie zadań szachowych, stosowanie określonych gier i zabaw, programów komputerowych, oglądanie filmów edukacyjnych, rozgrywek między uczniami.

Szachy zawierają wiele elementów wychowawczych. Kształcą te cechy charakteru, które prowadzą do zwycięstwa, nie tylko na zawodach sportowych, ale i w życiu. Szachy wyrabiają umiejętność panowania nad sobą, uczą wytrwałości, poczucie odpowiedzialności za własne decyzje, odwagę. Uczą myśleć obiektywnie i nie lekceważyć żadnego przeciwnika. Nauka gry w szachy wpłynie na lepszy rozwój logicznego myślenia uczniów, a przez to ułatwi rozumienie treści matematycznych.

,, Pamiętamy ‘’- Spacer na Cmentarz Parafialny

W dniu 29 października 2021r. z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych dzieci z naszej szkoły wraz z wychowawcami wybrały się na Cmentarz Parafialny , aby zapalić znicze, jako wyraz pamięci i szacunku dla tych co odeszli. Dzieci zrozumiały także jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

Pogoda dopisała, więc uczniowie obeszli cmentarz spacerkiem i oglądali groby świątecznie ustrojone kwiatami, wieńcami oraz zniczami. Mieli możliwość zobaczyć groby stare, zabytkowe oraz te współczesne. Szczególną uwagę Panie zwróciły również dzieciom na groby: proboszcza naszej parafii, oraz groby dzieci. Była to wspaniała lekcja historii i szacunku dla zmarłych. Spacer alejkami cmentarza był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione.