listopad 2021

Dzienne Archiwa: 26 listopada 2021

Jakie imię będzie nosić osoba, która mnie pokocha? Kim zostanę, gdy już będę dorosły? Co czeka mnie za kilka lat?

Nie tylko dorośli chcą poznać swoją przyszłość. Nasi uczniowie także.

Uczniowie klasy 8 próbowali odpowiedzieć na te pytania, przygotowując dziś dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z klas 0-3 spotkanie, podczas którego zamienili się we wróżki i magów po to, aby sprawdzić co czeka w niedalekiej przyszłości nasze maluchy.

Wśród WRÓŻB ANDRZEJKOWYCH nie mogło zabraknąć zabaw, związanych z dociekaniem przyszłego zawodu dzieci, słynnej wróżby z butami i przewidywaniem, czyj pierwszy but przekroczy metę, ten pierwszy ożeni się lub wyjdzie za mąż. Były również andrzejkowe serca i próba poznania imienia przyszłego ukochanego/ukochanej, kwiatowa wróżba, aby móc poznać najbliższą przyszłość, rzuty kostkami, czy zabawa z kubeczkami, pod którymi ukryte były małe przedmioty, symbolizujące nadchodzący los.

Dziękujemy uczniom klasy 8: Patrycji, Wiktorii Sz., Martynie, Wiktorii B., Kamilowi, Maćkowi, Bartkowi, oraz Kindze za zorganizowanie zabawy!

psycholog szkolny

’Kolorowy Tydzień’ niewątpliwie przyniósł wiele radości i uśmiechów.

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu!

Pokazaliście, że chętnie angażujecie się w życie szkoły, że potraficie się jednoczyć, ale i dobrze bawić!

Jesteśmy również wdzięczni rodzicom za okazanie ogromnej cierpliwości, w przygotowywaniu strojów dzieciom na każdy dzień tygodnia.

Szkoła nie tylko przecież uczy i wychowuje, ale również bawi i łączy😍

Cała społeczność szkolna

ZIELONY PONIEDZIAŁEK

CZERWONY WTOREK

ŻÓŁTA ŚRODA

RÓŻOWY/FIOLETOWY  CZWARTEK

NIEBIESKI PIĄTEK

,,Miś jest mały i puchaty.

Miś jest fajny i kudłaty.

Miś jest gruby, jak ta kula.

Misia zawsze się przytula”.

25 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Obchodzony jest od 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. W oddziale przedszkolnym na dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Dzieci poznały historię powstania pluszowego misia i imiona różnych filmowych misiów.

Przedszkolaki bawiły się przy piosence,, Jadą, jadą misie”, brały udział w zabawach ruchowych, zabawach z chustą animacyjną, konkursach, quizach, zgadywankach. Były prace plastyczne, których bohaterem był oczywiście miś. Prace te zostały wyeksponowane na gazetce. Wykonały również wielkiego, kolorowego, puchatego misia. Nie mogło oczywiście zabraknąć misiowego przysmaku- miodu. Na chodniku przed szkołą pojawiły się kolorowe misie, które dzieci narysowały kredą.

Ten dzień był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mam nadzieję, że to misiowe święto zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

Dnia 8 listopada 2021r w naszej szkole odbył się coroczny konkurs recytatorski poezji religijnej „Usłysz Panie moje słowa” ku uczczeniu pontyfikatu Jana Pawła II.
Wzięli w nim udział uczniowie kl. I – VIII
Laureatami na etapie szkolnym zostali:
– na poziomie kl. I-III
1 miejsce – Paweł Kuziela
2 miejsce – Adam Leniarski
3 miejsce – Patryk Krejner
– na poziomie kl. IV – VI
1 miejsce – Oliwia Orlikowska i Katarzyna Antolak
2 miejsce – Julia Mechocka
3  miejsce – Amelia Bodych
– poziomie kl. VII – VIII
1 miejsce – Dominika Szymańczak i Olga Boniecka
2 miejsce – Julia Banaszek i Mają Nowak oraz Natalia Kwiatkowska
3 miejsce – Wiktoria Bodych.
W skład Jury weszli: ks. Proboszcz K. Bańkowski, p. M. Pietras, p. A. Podbielska,
a nagrody ufundowali: ks. Proboszcz K. Bańkowski i Rada Rodziców, którym serdecznie dziękujemy.