czerwiec 2022

Dzienne Archiwa: 8 czerwca 2022

08.06.22 r. na krótkim apelu wręczono uczniom, którzy brali udział w konkursie szachowym „SZACH-MAT” oraz uczennicom biorącym udział w konkursie piosenki „Wygraj szansę” na etapie szkolnym dyplomy i nagrody ufundowane przez księdza Proboszcza i Radę Rodziców. Tytuł „MISTRZA GRY W SZACHY” w kategorii klas I-III zdobył Michał Milewski, a w kategorii klas IV-VI Kacper Kaczmarek. Natomiast w konkursie piosenki I miejsce zajęła Patrycja Gosk, II miejsce- Basia Wojtasik, III miejsce-Basia Szymańczak, Oliwia Orlikowska i Oliwia Malesa.

GRATULACJE!

!

W dniu dzisiejszym tj. 8 czerwca 2022 r. klasy II i III na edukacji przyrodniczej gościły p. Danutę Olejnik, która ma swoją pasiekę. Dzieci dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy na temat hodowli pszczół, ich życia i produkcji miodu.

Wizyta dzieci z oddziału przedszkolnego w Bibliotece Publicznej w Kaskach
`
07.06 dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Kaskach. Zostały przywitane przez panią Dyrektor biblioteki Bożenę Stegienko i panią bibliotekarkę Katarzynę Puczyńską. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach, ale w szczególności zainteresowały ich te dla najmłodszych czytelników z dużymi literami i kolorowymi ilustracjami.
Kilkoro dzieci było już wcześniej ze swoimi rodzicami, ale większość była po raz pierwszy. Dowiedziały się, co należy zrobić, żeby zostać czytelnikiem bibliotek oraz jak należy się w niej zachowywać.
Spotkanie w bibliotece nie mogło się obyć bez głośnego czytania. Pani Bożena pokazała dzieciom Kamishibai – magiczny teatrzyk i przeczytała im opowiadanie pt. ,,Kotka Psotka”. Kamishibai – to teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca plansze z obrazkami, tekstem i drewnianą skrzynką. Wzmacniana jest w ten sposób siła przekazu a tym samym koncentracja widzów. Dzieci usłyszały i obejrzały uroczą bajkę napisaną wierszem i zakończoną puentą.
Na świeżym powietrzu pani Kasia przeczytała przedszkolakom ,,Bajeczki usprawniające pamięć dziecka” Grażyny Wasilewicz. Dzieci słuchając miały zapamiętać i wykonywać ćwiczenia, wymieniane przez zwierzęta. Takie opowiadania mają za zadanie stymulować procesy myślowe dzieci. Rozwijają u nich spostrzegawczość, kojarzenie, zapamiętywanie treści oraz logiczne myślenie. Na zakończenie wizyty przyszedł czas na zabawy na bibliotecznym placu zabaw.
Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki obdarowany cukierkami i zakładkami, ale przede wszystkim bogatszy o ciekawe przeżycia związane z czytelnictwem oraz nowymi technikami czytania.
Bardzo dziękujemy paniom bibliotekarkom za ciekawe zajęcia.