czerwiec 2022

Dzienne Archiwa: 22 czerwca 2022

Wakacje to przede wszystkim czas odpoczynku od zajęć szkolnych, ale to również czas zabawy i podróży.🏜️
Nasi uczniowie myślą już o tym, gdzie spędzą ten wyjątkowy czas, dlatego zachęcamy do obejrzenia gazetki szkolnej „Moja wymarzona podróż do…” którą stworzyły dzieci.
Miejmy nadzieję, że spełnią się wszystkie dziecięce marzenia i nasi uczniowie dotrą tam, gdzie pragną.❤️
Jednakże PAMIĘTAJCIE! To od Was zależy czy wypoczynek będzie bezpieczny. Bez względu na to czy wakacje spędzicie na wsi, w mieście, w górach czy nad wodą, pamiętajcie o odpowiedzialnym zachowaniu oraz zasadach bezpieczeństwa!🌄🏖️🏞️
Tak więc, pakujcie walizki i ruszajcie w swoje wymarzone podróże życia…
…bo „Ten kto żyje widzi dużo, lecz ten kto podróżuje widzi więcej.”❤️
15 czerwca odbyła się wycieczka dla klas I-IV. Uczniowie zwiedzili Muzeum H. Sienkiewicza w Oblęgorku, gdzie muzealna ekspozycja to wierne odtworzenie wnętrz pałacyku z czasów, kiedy mieszkał w nim Henryk Sienkiewicz. Zobaczyliśmy gabinet, salon, jadalnię, palarnię i sypialnię pisarza. Następnie zwiedziliśmy ruiny dawnego zamku w Chęcinach. Nasze najmłodsze pokolenie miało okazję przenieść się w czasy panowania największych królów w Polsce. Na dzieci czekały baszty widokowe z piękną panoramą. Ostatnim punktem wycieczki było Muzeum im. Orła Białego w Skarżysko – Kamiennej. Wizyta w muzeum stanowiła doskonałe połączenie ciekawej przygody z nauką. Uczniowie zobaczyli wyjątkowe eksponaty: samoloty, pojazdy pancerne, samochody wojskowe. Oprócz nauki był również czas na lody i pamiątki.