wrzesień 2022

Dzienne Archiwa: 30 września 2022

27.09.22 r. wybraliśmy się na wycieczkę do „Zagrody Bednarza” w Bednarach k/Łowicza.
Braliśmy udział w warsztatach o tematyce bednarstwo i życie na dawnej łowickiej wsi.
Program warsztatów był następujący:
– bednarstwo pokaz oraz warsztaty bednarstwa tradycyjnego,
– pokaz wykonania łyżki drewnianej,
– pokaz wykonania lizaków w starych formach i degustacja jeszcze ciepłych słodyczy,
– warsztaty z produkcji tradycyjnego masła wraz z degustacją,
– pranie w baliach – higiena na wsi łowickiej – warsztaty,
– przedstawienie historii zabawek.
Mieliśmy możliwość zobaczenia, czym kiedyś bawiły się dzieci. W trakcie zajęć każdy samodzielnie wykonał tradycyjną zabawkę z sitowia, którą zabraliśmy do domu.

XX WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI
POEZJI RELIGIJNEJ
„USŁYSZ PANIE MOJE SŁOWA”
DLA UCZCZENIA PONTYFIKATU ŚW. JANA PAWŁA II
Dnia 30 września 2022r. odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Religijne „Usłysz Panie moje słowa”
na etapie szkolnym. Do konkursu przystąpiło 27 uczniów z naszej szkoły. Konkurs został podzielony
na trzy kategorie (kl.I-III; kl.IV-VI; kl. VII-VIII). Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałym doborem
i interpretacją tekstu, jego pamięciowym opanowaniem, prawidłową artykulacją, umiejętnością
prezentacji i nawiązywania kontaktu z publicznością oraz dykcją i emisją głosu.
Ogólny wyraz artystyczny pozwolił uczniom na zajęcie poszczególnych miejsc:
W kategorii kl. I-III
III miejsce otrzymali: Mateusz Gut
Natalia Jagaś
Olga Boniecka
Do półfinału Konkursu przeszli następujący uczniowie: Michał Ziąbski, Zuzanna Starus, Jan Marzęda,
Julia Mechocka, Maria Owczarek, Nikola Pamięta, Patrycja Gosk, Julia Banaszek, Dominika
Szymańczak.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

DZIEŃ CHŁOPAKA! W naszej szkole też się działo z okazji tego dnia. Chłopcy z kl. I i oddziału przedszkolnego musieli zaprezentować swoje umiejętności w różnych sytuacjach: zawodach sportowych i działaniach praktycznych, a za wykonanie zadań, które oceniane były przez ich koleżanki otrzymali nagrodę w postaci medalu „Super chłopak”, laurki i prezentów ufundowanych przez rodziców.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września w dzień urodzin autorki książek dla dzieci i młodzieży Joanny Papuzińskiej obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci. Rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo, redukują stres, znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżyć wspaniałe przygody. Czytanie to jedna z najważniejszych umiejętności, która ma wpływ na nasze życie, dlatego tak ważne jest rozwijanie i pielęgnowanie jej.

Ten dzień stał się znakomitą okazją do promowania czytelnictwa wśród naszych najmłodszych uczniów. Dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-II okazały się wdzięczną grupą odbiorców. Z uwagą słuchały, a potem chętnie się dzieliły wrażeniami z lektury.

Dni czytania książek zostały przeniesione również do domu, gdyż uczniowie postanowili poczytać głośno w młodszemu rodzeństwu lub poprosić rodziców. To idealny sposób na nudę w czasie deszczowych i jesiennych dni.

Mamy nadzieję, że przekazałyśmy naszym uczniom jak wiele zalet ma czytanie książek.