Listopad 2021

,, CHCESZ SZCZĘŚLIWYM BYĆ KOLEGO, DBAJ O ZDROWIE OD MAŁEGO”

,,Orzechy, pestki i chipsy owocowe to przekąski zdrowe’’ takie hasło wybrzmiewało dziś w oddziale przedszkolnym. Dominującym kolorem ubrań był kolor brązowy, tak jak kolory orzechów.

Przez cały dzień towarzyszyła nam wiewióreczka Basia, która zachęcała do jedzenia orzechów, gdyż są bardzo zdrowe. ,,Zdrowy tłuszcz i składniki mineralne sprawiają, że jestem szczęśliwa i zawsze mam dobry humor”- napisała w swoim liście do przedszkolaków. Dzieci poznały nie tylko walory zdrowotne orzechów, ale także różne ich rodzaje. Mogły spróbować nasion dyni i słonecznika, jako zdrowe zamienniki słodyczy.

Przedszkolaki pomagały wiewióreczce zbierać zapasy na zimę, rozwiązywały zagadki, przeliczały orzechy. Przy piosenkach o wiewiórkach tańczyły i pląsały. Na koniec próbowały samodzielnie ususzonych chipsów jabłkowych i bananowych.

,,Zamieńcie niezdrowe przekąski na zdrowe orzechy, pestki słonecznika i dyni oraz chipsy owocowe”- taką prośbę do przedszkolaków wygłosiła wiewiórka Basia.