maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

  DZIEŃ ŻÓŁTY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM – ,,SŁOŃCE I CYTRUSY”

     13.06 w oddziale przedszkolnym odbył się kolejny Kolorowy Dzień. Tym razem dominującym kolorem był kolor żółty, dlatego, że wakacje tuż-tuż, lato, a przecież kolor żółty jest ich nieodłącznym atrybutem. Dzieci starały się mieć element garderoby w tym kolorze.

     Przedszkolaki rozpoczęły zabawę od pląsów do piosenki z filmu ,,Król lew”. Ucząc się piosenki ,,Słoneczko” tańczyły z żółtymi balonami. Nie zabrakło wierszy, ,,żółtych zagadek”, zabaw z balonami, laskami i obręczami. Odbyła się pogadanka i pokaz żółtych owoców i warzyw.

     Po wysłuchaniu opowiadania ,,O żółtej kredce”, na jej podstawie dzieci wykonały piękną pracę plastyczną na streczu.

     Na spacerze szukaliśmy żółtego koloru w przyrodzie. Mali detektywi znaleźli wokół szkoły żółte kwiaty i krzewy. Niestety słoneczko schowało się za chmury i nie pokazało swojej twarzy, chociaż przedszkolaki zachęcały go piosenką  do pokazania się.

     Kolejnym, smacznym punktem naszego spotkania było wykonanie koktajlu bananowo-jogurtowego, który przez dzieci i panią został wypity z wielkim smakiem.

     Przedszkolaki przez cały dzień recytowały poznaną rymowankę ,,Bardzo miło i wesoło, gdy żółty króluje wkoło”. Dzieci wykonały uśmiechnięte słońce z żółtych obręczy i bibuły.

     Podczas zajęć panowała radosna atmosfera. Żółty kolor dodał wszystkim energii, którą dzieci spożytkowały podczas zabaw i wyścigów. Uśmiech gościł nie tylko na balonach ale również na twarzach przedszkolaków.