maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

W zeszły piątek, w oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia bajkoterapeutyczne, na temat przyjaźni, które poprowadziły uczennice klasy 5: Oliwia Malesa, Nikola Pamięta i Zuzia Kwiatkowska.

 Dziewczynki poruszyły ważny temat, znaczenia przyjaźni i dbania o relacje. Oliwia doskonale wczuła się w rolę prowadzącej i podczas dyskusji zachęcała dzieci do dzielenia się własnymi emocjami i doświadczeniami odnośnie przyjaźni. Podczas zabaw ruchowych, dzieci rozwijały umiejętność rozpoznawania cech dobrego przyjaciela. Nikola wcieliła się w rolę Wiewiórki 🐿, a Zuzia w rolę Misia 🐻. Dziewczynki przeczytały dzieciom bajkę S. Halls, S. Small „Jestem przy Tobie”, która opowiada o tym, jak cudownie jest mieć prawdziwych przyjaciół, którzy są przy Tobie na dobre i na złe. To książka o bliskości i o tym, jak znaleźć w relacjach przestrzeń dla samego siebie.

Na zakończenie- kreatywna praca plastyczna: „Portret mojego przyjaciela”, dzieci z dumą prezentowały i opowiadały o swoim przyjacielu.🙂

 Wszyscy uczestnicy tego spotkania odnieśli korzyści – nasze maluchy ćwiczyły koncentrację uwagi, rozwijały umiejętność wysławiania się, wzbogacały słownictwo oraz zainteresowanie słowem pisanym, zaś starsze koleżanki ćwiczyły dykcję, płynne czytanie i wystąpienia przed publicznością.

Kto wie, może za parę lat, spotkamy je w murach naszej szkoły w zupełnie innej, nowej roli- nauczycielek Szkoły Podstawowej w Kaskach.❤