marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Nowoczesna pracownia fonetyczna w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Kaskach.

W minione wakacje w Szkole Podstawowej w Kaskach powstała nowoczesna pracownia językowa, wyposażona w ergonomiczne meble, komputer i sprzęt interaktywny. Pracownia językowa InterAktin służyć nam będzie nie tylko w doskonaleniu wymowy, ale zapewni komfort nauki i pozwoli wszystkim uczniom na zsynchronizowaną pracę w nowoczesnym laboratorium językowym. Mamy nadzieję, że wspaniałe warunki nauki zachęcą młodzież do większej i bardziej efektywnej pracy, a w konsekwencji doprowadzą do uzyskania wysokich wyników na Egzaminie Ósmoklasisty. Fundatorem naszej nowoczesnej pracowni jest Pan Dariusz Szumacher, prezes firmy Dartom, absolwent Szkoły w Kaskach.
Nowoczesny sprzęt wymagał odnowienia klasopracowni. W celu pozyskania funduszy zwróciliśmy się z prośbą do naszych niezawodnych rodziców. Dzięki dwóm rodzinom, które pragną pozostać anonimowe, udało się całkowicie odmalować klasę, wycyklinować i polakierować podłogę. Z pozyskanych funduszy udało się również zakupić rolety zaciemniające i panele korkowe na gazetki do dwóch sal oraz odrestaurować drewniany regał.
27 września odbyło się uroczyste otwarcie tej pracowni, podczas którego gościliśmy Wójta Gminy p. Agatę Trzop -Szczypiorską, p. Dariusza Szumacher i p. Grażynę Tober, p. Jagodę Kazusek. Po uroczystym apelu p. Ewa Wysocka zaprezentowała możliwości nowoczesnej pracowni językowej.