marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Tydzień Życzliwości, który obchodziliśmy w naszej szkole, przyniósł nie tylko inny kolor każdego dnia tygodnia, ale również wiele dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Celem tej akcji było przypomnienie, że ważne jest to, aby być na co dzień dobrym, uprzejmym, pomocnym dla innych ludzi. Warto im powiedzieć coś miłego, uśmiechnąć się, to nic nie kosztuje, a tak wiele znaczy i potrafi zmienić.

Uczniowie mogli codziennie zapisywać „coś miłego”, co chcą przekazać kolegom, koleżankom, czy nauczycielom i przyklejać na wielkim szkolnym sercu, przygotowanym przez ucznia klasy VI- Bartka Cieślaka. Bardzo szybko zapełniło się pozytywnymi myślami i emocjami.

Klasa VI wykonała drzewo dobrych manier, które jest tak ważne w codziennym życiu. Zapełnili je zwrotami, których często zapominamy używać, żyjąc w ciągłym pośpiechu. Zapominamy, że zwykłe „Dziękuję”, „Przepraszam” są bardzo istotne.

Korytarze ozdabiały plakaty przygotowane przez dzieci z klasy 3 i oddziału przedszkolnego. Z pomocą wychowawców- Marii Pietras i Małgorzaty Kalużnej, powstały ciekawe prace plastyczne, ukazujące życzliwość widzianą w oczach dzieci.

Uczniowie klasy VI, wraz z wychowawcą panią Anią Nowak, podczas lekcji języka polskiego, analizowali i interpretowali wiersz „Przepaść” Tadeusza Różewicza. Rozmawiali na temat tego, jak życzliwość okazana drugiemu człowiekowi może zmienić jego życie na lepsze. Następnie pisali opowiadania twórcze na temat wspierania innych dobrym słowem lub uczynkiem. Również w klasie V, pod kierunkiem wychowawcy Anety Piątek, na języku polskim powstały opowiadania w tej właśnie tematyce. Dziewczynki z klasy V- Dorota i Nadia nie tylko pokazały swój kunszt literacki, ale również doskonałe zrozumienie tematu.

Na zakończenie, odbyło się głosowanie w klasach IV-VIII, podczas którego dzieci wybierały w swoich klasach najbardziej życzliwą osobę, oraz najżyczliwszą klasę w całej szkole.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia naszej fotorelacji poniżej. Pamiętajcie kochani, że dobro przekazane drugiemu człowiekowi powraca do nas ze zdwojoną siłą. Bycie życzliwym nie jest trudne i sprawia dużo radości.❤