marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

 UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA KLASY PIERWSZEJ

    13 października odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej.

    Od samego rana w naszej szkole panowała podniosła atmosfera. Wszyscy uczniowie przyszli ubrani na galowo. Pierwszoklasiści przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Dzielnie uczyli się tekstów, wierszy, piosenek, tańca, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

    Wreszcie nadszedł czas ślubowania. Pani dyrektor Anna Sadoś przywitała zebranych gości. W odświętnych biretach na głowach ze śpiewem na salę wkroczyli pierwszoklasiści. Zostali poddani egzaminowi z którym sobie świetnie poradzili. Znajomość zasad kulturalnego zachowania, zaśpiewane i zatańczone piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci przygotowane są do sumiennej pracy w szkole.

    W podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

    A po złożeniu pasowania pani dyrektor szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. ,,Pasuję Cię na ucznia ”- mówiła dotykając ołówkiem ramion dzieci.

    Nie zabrakło również wierszy i piosenek z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie swoim nauczycielom podziękowali za wspaniałą pracę i włożony trud w wychowanie każdego ucznia.

    Następnie pani wójt Agata Trzop- Szczypiorska i p. Inspektor do spraw oświaty Tomasz Gasik pogratulowali dzieciom występów,   wręczyli upominki i złożyli życzenia nauczycielom w dniu ich święta. Do życzeń przyłączyła się Przewodnicząca Rady Rodziców p. Jagoda Kazusek. Nie zabrakło również prezentów od rodziców- ,,Kuferków ucznia”.

    Ostatnim punktem uroczystości było wręczenie dyplomów i nagród uczniom, którzy brali udział w kilku konkursach szkolnych.

    Po zakończonej uroczystości dla uczniów i przybyłych gości rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Dla pierwszoklasistów był to dzień pełen wrażeń. Będą go pamiętali przez długie lata.