marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Wizyta dzieci z oddziału przedszkolnego w Bibliotece Publicznej w Kaskach
`
07.06 dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Kaskach. Zostały przywitane przez panią Dyrektor biblioteki Bożenę Stegienko i panią bibliotekarkę Katarzynę Puczyńską. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach, ale w szczególności zainteresowały ich te dla najmłodszych czytelników z dużymi literami i kolorowymi ilustracjami.
Kilkoro dzieci było już wcześniej ze swoimi rodzicami, ale większość była po raz pierwszy. Dowiedziały się, co należy zrobić, żeby zostać czytelnikiem bibliotek oraz jak należy się w niej zachowywać.
Spotkanie w bibliotece nie mogło się obyć bez głośnego czytania. Pani Bożena pokazała dzieciom Kamishibai – magiczny teatrzyk i przeczytała im opowiadanie pt. ,,Kotka Psotka”. Kamishibai – to teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca plansze z obrazkami, tekstem i drewnianą skrzynką. Wzmacniana jest w ten sposób siła przekazu a tym samym koncentracja widzów. Dzieci usłyszały i obejrzały uroczą bajkę napisaną wierszem i zakończoną puentą.
Na świeżym powietrzu pani Kasia przeczytała przedszkolakom ,,Bajeczki usprawniające pamięć dziecka” Grażyny Wasilewicz. Dzieci słuchając miały zapamiętać i wykonywać ćwiczenia, wymieniane przez zwierzęta. Takie opowiadania mają za zadanie stymulować procesy myślowe dzieci. Rozwijają u nich spostrzegawczość, kojarzenie, zapamiętywanie treści oraz logiczne myślenie. Na zakończenie wizyty przyszedł czas na zabawy na bibliotecznym placu zabaw.
Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki obdarowany cukierkami i zakładkami, ale przede wszystkim bogatszy o ciekawe przeżycia związane z czytelnictwem oraz nowymi technikami czytania.
Bardzo dziękujemy paniom bibliotekarkom za ciekawe zajęcia.