maj 2022

Zielono w przyrodzie i na talerzu

,,Grasz w zielone- gram.

Masz zielone- mam”.

14 marca w oddziale przedszkolnym zagościł kolor zielony. Tego dnia dzieci przyszły ubrane na zielono, otrzymały również zielone opaski z emblematami owoców i warzyw. Hasłem kolejnego ,,Kolorowego Dnia” było ,,Zielono w przyrodzie i na talerzu”.

Naszą zabawę zaczęliśmy od tańca z zielonymi paskami bibuły przy piosence,, Ziemia to wyspa zielona”. Dzieci rozwiązywały zagadki słowne, wysłuchały wiersza ,,Zielony”, bawiły się zielonymi balonami. Wykonały również pracę plastyczną ,,Zielony świat”, uzyskując kolor zielony po zmieszaniu żółtego i niebieskiego.

Przedszkolaki wyjaśniały znaczenia słowa ,,Natura” i określały zasady prawidłowego zachowania w środowisku naturalnym. Ogladały i nazywały zielone warzywa i owoce. Stworzyły plakat,, Zielone owoce” i ,, W zielonym warzywniaku”. Wykonały również szaszłyki z ulubionych zielonych owoców i warzyw..

Nie zabrakło zabaw z chustą animacyjną. Podczas spaceru wokół szkoły dzieci szukały zielonego koloru w budzącej się przyrodzie. Dzień zakończyły zabawą ,,Grasz w zielone?

Podczas zajęć panowała radosna atmosfera, zielony kolor dodał wszystkim dzieciom energii.

M. Kalużna